[rev_slider alias=”slider-5″][/rev_slider]

راهنمای کامل خرید روسری نخی

همیشه انتخاب لباس یکی از دقدقه های بزرگ روزنانه همه خانم‌ها است. بطوری که بین انتخاب اکسسوری‌های مختلف مانند روسری دچار سردگمی‌ ‌می‌شوند و نمی‌تواننده بین مدل روسری جدید و یا مدل‌های قبلی یکی را انتخاب کنند. این مقاله می‌تواند به شما در انتخاب  و خرید روسری نخی  کمک کند.

انتخاب رنگ روسری بر اساس رنگ صورت

خیلی اوقات شما در نگاه اول به یک روسری جذب رنگ و طرح آن می‌شوید و دوست دارید سریع آنرا با کیف و کفش خود ست کنید. اما اینکار اولین اشباه شما در انتخاب به حساب می‌آید. آیا تا کنون به این موضوع پی بردید که رنگ برخی از روسری‌ها به چهره شما‌ نمی‌آید با اینکه محصول به نظر زیبا هست اما اصلاً با چهره شما نمی‌شیند.اولین و مهمترین نکته‌ای که قبل از انتخاب روسری باید در نظر گرفت هماهنگی بین رنگ روسری با صورت و چهره شماست.

قبل از خرید روسری نخی پوست خود را بشناسید

خیلی از افراد به اصطلاح می‌دانند که رنگ پوستشان گرم است و یا سرد اما این دقیقاً یعنی چه؟ برای فهم این موضوع بهتر است اول یک آزمایش ساده انجام دهید. یک دستبند طلایی را روی یک مچ دست و یک دستبند نقره‌ای را روی مچ دیگر خود قرار دهید. حالا ببنید کدام یک به رنگ پوست شما را بهتر نشان می‌دهد. اگر دستنبد نقره‌ای پوست شما را زیباتر نمایان می‌کند پست شما سرد و اگر دستند طلایی آنرا بهتر نشان می‌دهد پوست شما گرم است.

انتخاب روسری با توجه به رنگ پوست سفید و ترکیب رنگهای مختلف

رنگ‌‌‌های سبز، آبی، قرمز که جزو رنگ‌های قوی محسوب می‌شوند جزو بهترین انتخاب‌های شما محسوب خواهد شد استفاده از پوشش بیش از حد کم رنگ و یا پررنگ اصلاً توصیه‌ ‌نمی‌شود. شاید لازم باشد به ناچار از رنگ‌های سفید و یاشیری استفاده کنید که در این صورت پیشنهاد می‌کنم حتماً روسر‌های طرحدار مورد استفاده قرارگیرد.

شال و روسری مخصوص پوست سبزه یا گندمی

انتخاب روسری با توجه به رنگ پوست گندمی و ترکیب رنگهای مختلف

اغلب افرادی که دارای رنگ پوست سبزه و یا گندمی هستند انتخاب‌های گسترده‌ای دارند. مثلاً می‌توانید رنگ‌های آجری و یا سبز روشن را انتخاب کنید. سعی کنید هرگز به سراغ رنگ تیره نروید چون پست شما را کندتر نشان ‌دهد.

شال و روسری مخصوص پوست تیره

انتخاب روسری با توجه به رنگ پوست تیره و ترکیب رنگهای مختلف

برای اینگونه افراد هرگز رنگ‌های مات و تیره را پیشنهاد نمی‌کنیم چون باعث از بین رفتن انعکاس طبیعی پوست می‌شود. برای مثال به جای طوسی بهتر است سراغ رنگ موشی بروید و البته آبی کاربنی و زرد روشن را فراموش نکنید.رنگ‌های نزدیک به رنگ خاکی و همچنین بازی با رنگ‌های ارغوانی و بنفش هم می‌تواند زیبایی شما را دوچندان کند.

• روسری و شال نخی زود چروک می‌شود

• شال و روسری نخی معمولاً الکتریسته ساکن ندارد

• شال و روسری نخی لطیف و نرم است

• روسری نخی رنگ و جلای کمتری نسبت به روسریهای ساتنی دارند

نکته مهم قبل از خرید روسری نخی بهاره

بطور قطع استفاده از روسری نخی بهاره در فصل تابستان به عنوان اولین راه‌حل برای فرار از گرما به نظر می‌رسد. اینگونه روسری‌ها بخاطر ضخامت کم خود اجازه ورود جریان هوا را به موی سر بیشتر می‌کنند و باعث خنک شدن آن می‌گردد. اما نکته‌ای که وجود دارد تشخیص مرغوبیت روسری نخی است که هرچه جنس روسری لطیف‌تر باشد مرغوب‌تر و به همان اندازه هم چروک‌پذیری آن بیشتر می‌شود. با توجه به این موضوع بعد از خرید روسری نخی بهاره باید در حفظ و نگهداری آن توجه ویژه کنید.

نکته مهم قبل از خرید روسری نخی پاییزه

با توجه به اینکه روسری نخی پاییزه از ضخامت بیشتری نسبت به روسری بهاره برخودار است ولی به علت نخی بودنش می‌تواند جریان هوا را در خود عبور دهد یکی از نشانه‌های مرغوبیت روسری نخی پاییزه چروک پذیری کمتر آن بخاطر ضخامتش است به همین خاطر از لطفت بیشتری نیز برخودار است.

خرید روسری نخی قواره بزرگ یا قواره کوچک؟

مهمترین موضوعی که در انتخاب روسری با قواره‌های مختلف کمک می‌کند نحوه بستن روسری و دمای محیط است. هرقدر قواره روسری شما بزرگتر باشد توانایتان در بستن مدل‌های مختلف بیشتر است و هرقدر که قواره شما کوچکتر باشد توانایی شما در انتخاب سبک بستن روسری کمتر است همچنین در فصل سرما استفاده از روسری‌های با قواره بزرگ بیشتر رواج پیدا می‌کند.

۱۲ نکته بعد از خرید روسری نخی که باید بدانید

بی شک شستشوی و نگهداری هر لباسی هر قدر که لطیف و ظریف باشد جزو جدانشی از طول عمر مفید آن به حساب می‌آید و نمی‌توان این انتظار داشت که هرگز کثیف نشود این حساسیت در خصوص روسری نخی دوچندان هست چراکه کم توجهی به این نکات باعث دون دون شدن و یا پرزگرفتگی آن می‌شود.

۱٫ از بهترین مواد شویند و قابل اعتماد هنگام شستشو استفاده کنید هرقدر ضعیفتر باشد بهتر است.

۲٫ هرگز از آب داغ استفاده نکنید و همیشه در درجه اول از آن سرد و یا ولرم هنگام برای شستشوی روسری نخی استفاده کنید.

۳٫ توصیه اکید می‌کنیم از ماشین لباسشویی برای شستشوی روسرس استفاده نکنید.

۴٫ اگر مجبور به استفاده از ماشین لباسشویی شدید برای خشک کردن آن از خشک کن استفاده نشود.

۵٫ هنگام شستشوی شال و روسری از مچاله کردن آن پرهیز کنید چون باعث آسیب زدن به روسری می‌شود.

۶٫ همیشه سعی کنید فقط و فقط روسری نخی خود را بصورت سنتی با دست بشویید.

۷٫ هرگز از اتو با دمای بالا برای اتو کردن روسری خود استفاده نکنید و حتماً آنرا در دمای پایین تنظیم کنید.

۸٫ از خشک کردن روسری نخی خود در زیر نور مستقیم آفتاب جدا خوداری کنید.

۹٫ از زدن هرگونه عطر و اسپری برای سالم نگهداشتن بافت آن جلوگیری کنید

۱۰٫ از شستن شال و روسری سفید با لباس‌های رنگی جداً خودداری کنید چراکه به شدت در معرض گرفتن رنگ از لباس‌های دیگر هستند.

۱۱٫ برای اتو کردن روسری نخی خود هنگامی که روسری کمی مرطوب هست از اتو با دمای کم استفاده کنید و هرگز از اتو کردن روسری نخی با دمای بالا استفاده نکنید.

۱۲٫ به هیچ وجه روسری نخی خود را در جای مرطوب برای نگهداری قرار ندهید چون شرایط خوبی برای رشد هرگونه باکتری فراهم می‌شود.

نحوه شستشوی با دست پس از خرید روسری نخی

۱٫ داخل سینک ظرفشویی و یا یک لگن پلاستیکی از آب سرد پرکنید و به آن مایع شوینده مخصوص اضافه کنید.

۲٫ برای شستشوی روسری نخی می‌توانید بجای مایع شوینده از سرکه سفید استفاده کنید.

۳٫ حال روسری خود را داخل ظرف پر از آب انداخته و به آرامی تکان دهید بدون اینکه ناخن شما به آن گیر کند و باعث آسیب به بافت پارچه شود. و سعی کنید با چندبار آبکشی آلودگی از روی آن برود.

۴٫ برای خشک کردن روسری خود اول آنرا روی حوله‌ای تمیز قرار دهید تا رطوبتش گرفته شود و سپس برای خشک شدن نهایی آنرا در هوای آزاد به دور از نور مستقیم آفتاب قرار دهید.

There are no products

حساب کاربری